Bir dönemi değiştiren dudaklar

Marilyn, Los Angeles’lı ikizler burcu dişi.

Kendisine yüklenmek istenen –başta aptal sarışın ve onun gerçek yaşamdaki karşılığı olmak üzere- her şeyden nefret etmiş ve onca yapaylık arasında biraz gerçek yaşam, biraz içtenlik aramış bir kadındı o… Herkesin tırmanmayı düşlediği dorukların anlamsızlığını anlayan ne ilk, ne de son sanatçıydı… Ne var ki onun bu denli bilinçli olmasını, el yordamıyla da olsa starlığın, ünün ve popülerliğin kimi gizlerini en çıplak haliyle görüp göstermesini yadırgadı, giderek mahkum etti Hollywood… Onun yalnızlığa, mutsuzluğa, dolayısıyla ölüme yargıladı. Marilyn yazgının, yani sinemanın kendisine yüklemek istediği bir rolü oynamadı. Ve sonunda o role isyan etti. Onun öyküsü, yüzyılımızdaki medya starlarının sahip olduğu en acıklı öykülerden biridir. Gerçek bir tragedyaya en çok yaklaşanlardan biri… Ve kitleler, kimi konularda yanılsalar da, kamu önünde yaşanan özel yaşamlardaki trajiği hiç kaçırmazlar. Marilyn’in de bu trajedi yüküyle bir efsaneye dönüşmesi kaçınılmazdı. Ve öyle de oldu.

Atilla Dorsay/100 Yılın 150 Oyuncusu

John F. Kennedy ile aralarındaki münasebet iddiası sebebiyle bir dönemi değiştirdiği söylenen bu kadın; elbisesi, ruju, kalçası, sarışınlığı hemen hemen her özelliği ile moda tasarımcılarına ilham kaynağı oldu.

Şimdi sıra dudaklarına geldi. ‘Kısmet By Milka’ nın Marilyn Monroe’nun çekici dudaklarından esinlendiği koleksiyonu, konyak pırlanta ve değerli yakutların göz alıcı ışıltıları ile birleşince ortaya bu arzu nesneleri çıkmış.

Marilyn dudaklı tasarım takılar o kadar güzel ki. Bu kadından daha bir kaç yüz yıl iş çıkar bence.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s